Domov » Ďalšie » Zmena veľkosti obrazovky

Zmena veľkosti obrazovky

Ak si chcete na webovej stránke prečítať text s malými písmenkami, ktorý ledva vidíte je lepšie si obrazovku zväčšiť. Ak viete ako zmeniť veľkosť obrazovky nebude pre vás problém žiadny malý text. Spôsobov ako zmenšiť alebo zväčšiť obrazovku je niekoľko.

Internetový prehliadač

Ak potrebujete zväčšiť alebo zmenšiť obsah na internetovej stránke môžete to urobiť prostredníctvom internetového prehliadača. Pokiaľ používate Google Chrome kliknite na tri bodky vpravo hore a prejdite na políčko „Lupa“. Ak chcete obrazovku zväčšiť kliknite na znamienko „+“ (plus). Pokiaľ potrebujete obsah zmenšiť stačí ak kliknete na znamienko „-“ (mínus).

V prehliadači máte aj ikony na zmenu veľkosti obrazovky. Otvorte ho a v pravom hornom rohu máte ikonu štvorca. Kliknutím na štvorec zmenšíte veľkosť okna prehliadača. Ak na ňu kliknete ešte raz okno sa zväčší na pôvodnú úroveň.

Klávesové skratky

Zmeniť veľkosť obrazovky môžete aj klávesovými skratkami. Pri počítačoch s operačným systémom Windows a Linux stlačte kláves „Ctrl“ a kliknite na kláves so znamienkom plus „+“. Pre zmenšenie obsahu stlačte kláves „Ctrl“ a kliknite na kláves so znamienkom mínus „-“.

Ak používate operačný systém Mac pre zväčšenie obsahu na stránke stlačte na kláves so znakom ⌘ a kliknite na plus „+“. Ak chcete stránku zmenšiť stlačte kláves so znakom ⌘ a kliknite na kláves so znamienkom mínus „-“.

Zväčšovacie sklo

Zväčšiť obrazovku môžete aj prostredníctvom klávesu s logom Windows. Stlačte kláves s logom Windows a kláves so znamienkom „+“ (plus). Pre zmenšenie stlačte kláves s logom Windows a kláves so znamienkom „-“ (mínus).

Zmeniť veľkosť obrazovky môžete aj pomocou počítačovej myši. Stlačte klávesy „Ctrl“ a „Alt“ (ľavý Alt) a posúvajte koliesko myši.

/ Prečítané 1 777x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *