Domov » Nezaradené

Nezaradené

Ako napísať Š

Písanie mäkčeňov, dĺžňov alebo dvojbodiek na klávesnici môže byť niekedy problematické. Aj keď značná časť písmen s mäkčeňmi na klávesnici je môže byť problém s ostatnými písmenami prípadne s písaním veľkých písmen s mäkčeňom.

Písmeno Š

Napísať písmeno „Š“ na klávesnici nie je problém. Záleží to ale dosť od toho či chcete napísať veľké „Š“ alebo malé „š“.

Malé písmenko „š“ má na klávesnici svoj kláves. Ak používate notebook nájdete ju pri číslici „3“. Nemusíte nič stláčať, len kliknite na konkrétnu klávesu.

Ak chcete napísať veľké „Š“  môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi.

Podržte klávesu „Shift“ a kliknite na klávesu zo znakom mäkčeňa. Na rovnakej klávese sa nachádza aj znak rovná sa („=“), plus („+“) a čiarky. Keď klávesy pustíte nič sa nestane, mäkčeň sa zobrazí až keď kliknete na písmeno „S“. Veľké písmeno zapíšete ak podržíte kláves „Shift“ a kliknete na písmenko „s“ – Š.

Na niektorých typoch notebookov môžete miesto klávesy „Shift“ podržať stlačenú klávesu „Alt Gr“ a následne kliknúť na klávesu so znakom mäkčeňa. Pre napísanie veľkého písmena pokračujte ako zvyčajne.

ASCII kód

  • stlačte Alt a čísla 0138 (Alt + 0138) – veľké Š
  • stlačte Alt a kombináciu čísel 154 (Alt + 154) – malé š

(viac…)

Ako napísať hashtag #

Mriežka # sa v posledných rokoch stal mimoriadne obľúbeným symbolom a to predovšetkým u mladých ľudí či firem, ktoré ho vo veľkom používajú na sociálnych sieťach. Práve vďaka tejto mriežke a slovu či vete za ním viete pomerne jednoducho vyjadriť svoj názor na nejakú tému či spojiť sa s ľuďmi, ktorí rozmýšľajú podobne ako vy. Ako však hashtag # napísať na klávesnici?

V nasledujúcich riadkoch vám ukážeme podrobný postup:

Zápis hashtag pomocou ASCII

Veľmi jednoduchým a osvedčeným spôsobom, ako zapísať hashtag na klávesnici je pomocou takzvaného ASCII kódu.

Na to, aby ste hashtag mohli pomocou ASCII kódu zapísať je potrebné stlačiť ľavý Alt a ku tomu na numerickej klávesnici čísla 3 a 5.

Zapísanie hashtagu pomocou Alt a AltGr

Na zapísanie hashtagu môžete využiť aj akčné klávesy Alt a Alt Gr. Postup je veľmi jednoduchý, stačí vám stlačiť pravý Alt a k tomu klávesu X.

Druhým spôsobom, ako zapísať hashtag je využiť ľavého Altu ku ktorému je potrebné stlačiť klávesu Ctrl a písmeno X.

(viac…)