Domov » Znaky smajlíkov

Znaky smajlíkov

Na vyjadrovanie pocitov a emócií v súčasnosti používame v písomnom styku smajlíkov. Či už píšeme na počítači alebo na mobilnom telefóne zvykli sme si vyjadrovať sa aj pomocou smajlíkov. Často nimi povieme viac ako slovami. Nie všetky programy a aplikácie ale obsahujú aj možnosť vložiť emotikon alebo smajlíka. Nemusíte sa ich ale vzdávať. Pomocou klávesnice môžete smajlíkov vložiť tam, kde ich práve potrebujete.

Ako napísať smajlíkov na klávesnici

Stačia vám na to klávesy, ktoré nájdete na každej klávesnici. Smajlíkov poskladáte z jednoduchých znakov ako sú zátvorky (, ), [, ], {, } písmenká (veľké, malé) P, O alebo D  či interpunkčné znamienka ako -, _, :, ;, ˇ, … Pre napísanie niektorých znakov je dobré poznať aj niektoré klávesové skratky, prípadne si prepnúť slovenskú klávesnicu na anglickú.

Stačí mať len fantáziu a svoj pocit viete hneď napísať vo forme smajlíka. Niektoré zápisy sú zaužívané a poznajú ich na celom svete.

Úsmev, smiech

Na vyjadrenie smiechu, ale aj niektorých ďalších pocitov a emócií môžete použiť viac typov smajlíkov.

:-)Smiech, smejem sa
:)
=)
:-D
:´DSmejem sa, až mi je do plaču
;DŽmurknutie
;-)
:-(Smútok
:(
=(
8-(Smutne pozerám, sklamanie
:-/
:/
ˇ-ˇ
:´(Plač
:oPrekvapenie, údiv
:O
:-*Pusa, posielam pusu
:o()
;o*
=)(=Dát si pusu, bozkávanie
:PVyplazený jazyk
:-P
:r
*:-)Mám nápad
*:)
:-VKrik
:@Jačanie, zdesenie
:(o)
:-(o)
:xNadávam
-_-Nemám záujem, nezajíma ma
O:)Nevinnost´
O_OPrekvapenie, som prekvapený
>_<Frustrácia, som frustrovaný

Ako napísať smajlíka v dokumente

Niektoré programy týmto zápisom rozumejú a spoja vám znaky do konkrétneho smajlíka. Jedným z týchto programov je Word. Hneď ako zadáte znaky : – ) za sebou, bez medzery vznikne vám smajlík J

Tiež môžete v tomto programe napísať aj smutného smajlíka. Postupne napíšte znaky : – ( bez medzery a dostanete smutného smajlíka L

Nie všetky textové editory takto smajlíkov zapíšu a ak áno tak je ich počet často obmedzený len na týchto dvoch smajlíkov.

/ Prečítané 0x