Domov » Ďalšie » Zápis hviezdičky * na vašej klávesnici

Zápis hviezdičky * na vašej klávesnici

Hviezdička, asterisk je typografický znak, s ktorým sa môžete stretnúť v poznámkach na spodku strany, vo formulároch pre označenie povinného vyplnenia údajov, v matematike, v typografii a genealógii. Hviezdička ako symbol narodenia, zvyčajne pred dátumom, symbolika pochádza od betlehemskej hviezdy – podľa pravidiel musí za hviezdičkou nasledovať medzera.

Zápis na slovenskej klávesnici

Zápis hviezdičky je veľmi jednoduchý, stačí ak na svojej klávesnici stlačíte a podržíte pravý Alt a zároveň stlačíte klávesu, na ktorej sa nachádza – (pomlčka).

Zápis na anglickej klávesnici

Najprv si musíte prepnúť vašu klávesnicu do anglickej, to docielite tým, že stlačíte ľavý Alt a  Shift. Skontrolovať to či máte zapnutú anglickú klávesnicu si môžete v hlavnom paneli, kde vám bude ukazovať EN. Teraz už stačí, keď stlačíte a podržíte klávesu Shift, zatiaľ, čo budete držať klávesu krátko stlačte klávesu 8.

Zápis pomocou ASCII kódu

Na tento zápis je nutné mať numerickú časť klávesnice, ak ju nemáte bohužiaľ tento zápis nemôžete vykonať. Nájdite a podržte ľavý Alt, neprestaňte ho držať. Na numerickej časti klávesnice vyťukajte číselný kód 42, pustite Alt.

Zápis na MacBooku

Ak na svojom macbooku používate slovenskú klávesnicu, tak stlačte a podržte Alt a krátko zatlačte klávesu 8. Ak, ale na svojom macbooku využívate anglickú klávesnicu, tak stlačte a podržte Shift a krátko zatlačte klávesu 8.

UNICODE a HTML kódy a entity

UNICODEHEXHTML kódHTML entita
U+26B9___

Zápis hviezdičky v programoch Office

V hornej časti obrazovky, môžete nájsť panel nástrojov kliknite na položku “Vložiť”, v tejto sekcii nájdete v pravej časti položku “U+26B9”  na to kliknite. Týmto otvoríte okno so symbolmi, stačí už, keď nájdete hľadaný symbol, potom na ňu kliknite a tým sa prepíše do dokumentu na mieste, kde máte kurzor myši.

 

 zápis znaku: hviezdička *
běžný zápis:pravý Alt + _
ASCII zápis:ALT+42
UNICODE zápis:U+26B9
/ Prečítané 3 474x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *