Domov » Ďalšie » Ako zobraziť skryté heslo

Ako zobraziť skryté heslo

Prihlasujete sa na sociálne siete a miesto svojho hesla vidíte len bodky alebo hviezdičky? Ak používate správcu hesiel vo svojom počítači nemusíte si heslá pamätať. Pokiaľ ale zmeníte počítač alebo sa chcete prihlásiť do svojho účtu z mobilného telefónu môže nastať problém. Povieme vám ako zobraziť skryté heslo aby ste sa mohli bez problémov prihlásiť do svojich účtov na sociálnych sieťach alebo mailových účtov.

Ikona

Otvorte stránku na ktorú sa chcete prihlásiť a hneď ako sa zobrazia prihlasovacie údaje kliknite na ikonu s okom, ktorá sa nachádza vedľa políčka s heslom. Bodky sa zmenia na heslo.

Niekedy môže byť miesto ikony s okom aj nápis „Zobraziť heslo“.

Zobrazenie kódu

Ak sa pri políčku s heslom nenachádza možnosť zobraziť heslo môžete ísť na to iným spôsobom.

Otvorte stránku, na ktorú sa chcete prihlásiť a na políčko s heslom (kde sú bodky) kliknite pravým tlačidlom myši. Z ponuky vyberte položku „Preskúmať“. Otvorí sa vám vedľajšie okno, v ktorom bude zvýraznený riadok, týkajúci sa hesla (input type „password“). V tomto riadku zmeňte slovo „password“ na slovo „text“. Miesto bodiek by sa malo zobraziť heslo.

Ak sa vám nedá slovo password prepísať kliknite naň pravým tlačidlom myši a kliknite na položku „Edita s HTLM“. Teraz by ste mali prepísať slovo password na slovo text bez problémov.

Správca hesiel Google

Ak máte v prehliadači nastavené ukladanie hesiel nájdete ich tam. Otvorte si webový prehliadač a kliknite na „tri bodky“ v pravom hornom rohu. V otvorenom okne nájdite položku „Automatické dopĺňanie a heslá“ (v ľavej časti okna hore) a otvorte ju. Kliknite na položku „Heslá“. Všetky heslá, ktoré tu máte uložené sa zobrazia ako bodky. Vedľa každého hesla je ikona oka. Kliknite na ňu. Zobrazí sa vám výzva na zadanie hesla účtu Windows (opatrenie aby sa heslo nedostalo do nesprávnych rúk). Hneď ako heslo zadáte zobrazí sa miesto bodiek heslo.

Ak používate iný webový prehliadač určite tam položku pre heslá máte. Stačí ju len nájsť.

/ Prečítané 1 067x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *