Domov » Ďalšie » Ako napísať znamienko plus +

Ako napísať znamienko plus +

Matematické znamienka môžete zadávať aj na počítačovej klávesnici. Jedným z týchto znamienok je aj plus „+“. Existuje viacero spôsobov ako tento znak sčítania napísať na notebooku. Na zápis znamienka si vyberte ten, ktorý je pre vás najjednoduchší a najviac vám vyhovuje.

Klávesnica

Ak používate slovenskú klávesnicu pre znak sčítanie, plus máte samostatný kláves. Nachádza sa na numerickej časti klávesnice, nad klávesom s písmenom Q. Okrem znaku plus sa na klávese nachádza aj výkričník a číslica 1. Ak potrebujete napísať + stačí tento kláves len stlačiť.

Ak používate anglickú klávesnicu znamienko plus môžete napísať pomocou iného klávesu, ktorý nájdete hneď vedľa klávesu Backspace. Okrem znamienka + je na klávese aj mäkčeň, čiarka a rovná sa. Aby ste mohli plus napísať aj na anglickej klávesnici stlačte najprv kláves „Shift“ a kliknite na kláves so znakom plus.

Ak máte na klávesnici aj samostatnú numerickú klávesnicu istotne na nej máte aj kláves pre tento znak. Stačí ho len nájsť a stlačiť ho.

ASCII kód

Ďalší spôsob ako plus napisať je pomocou ASCII kódu. Stačí len stlačiť kláves „Alt“ (ľavý Alt) a na numerickej klávesnici stlačte klávesy s číslami 4 a 3 – Alt + 43 – +. Hneď ako pustíte kláves „Alt“ zobrazí sa znamienko plus – +

Mapa znakov

Pokiaľ používate počítače s operačným systémom Windows máte v ňom aj program „Mapa znakov“. Vyhľadajte ho prostredníctvom vyhľadávacieho poľa a otvorte ho. Zobrazí sa vám tabuľka s množstvom znakov, symbolov a písmen. Nájdite medzi nimi znamienku pre sčítanie + a vložte ho z tabuľky na miesto kde ho potrebujete napísať.

Kopírovanie

Poslednou možnosťou ako napísať znamienko + je skopírovať ho. Nájdite si znamienko na internete a označte ho myšou. Stlačte klávesy „Ctrl + C“. Teraz umiestnite kurzor na miesto, kde chcete plus napísať a stlačte klávesy „Ctrl + V“.

 zápis znaku: plus +
běžný zápis:+
ASCII zápis:ALT+43
UNICODE zápis:U+002B
/ Prečítané 279x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *