Domov » Ďalšie » Ako napísať apostrof ’ na klávesnici

Ako napísať apostrof ’ na klávesnici

Napísať apostrof  na klávesnici, môže byť pre niekoho orieškom kvôli jeho zámene s podobne vyzerajúcimi znakmi. Apostrof patrí medzi interpunkčné znamienka, ktoré môžete nájsť v názvoch zahraničných značkách a názvoch a celkovo v angličtine. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako môžete napísať apostrof .

Najjednoduchší zápis

Ak máte slovenskú klávesnicu, tak apostrof na nej nenájdete, ale môžete ho jednoducho napísať, a to tak, že stlačíte a podržíte pravý Alt (na niektorých klávesniciach označený ako AltGr) a krátko stlačte klávesu P.

Ak, ale máte českú klávesnicu tak strojovú verziu apostrofu môžete nájsť priamo na vašej klávesnici. Pri Entere by ste mali nájsť klávesu, na ktorej sa nachádza | (zvislá čiara), \ (lomítko), ¨ (prehláska). Stlačte a podržte Shift a stlačte túto klávesnicu a apostrof máte napísaný.

Zápis pomocou ASCII kódu

Na tento zápis je nutnosť mať numerickú časť klávesnice.  Pre zápis stlačte a podržte ľavý Alt, následne na numerickej časti klávesnice vyťukajte 039 pre strojovú verziu apostrofu (rovný) a 0146 pre typografickú.

 

Unicode, Windows-1250, HTML

Typografická verzia

UNICODEHEXHTML kódHTML entita
U+20190x92’

 

Strojopisná verzia

UNICODEHEXHTML kódHTML entita
U+00277'

 

/ Prečítané 4 956x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *