Domov » Ďalšie » Ctrl + A

Ctrl + A

Klávesové skratky vedie prácu na počítači výrazne zlepšiť a aj zrýchliť. Jednou z týchto skratiek je aj Ctrl+A. Aj keď ide o menej známu skratku môže vám uľahčiť prácu.

Ako funguje klávesová skratka Ctrl + A

Klávesová skratka Ctrl + A (Ctrl + a) sa používa ak chcete v používateľskom rozhraní vybrať všetko: text, obrázky, súbory, … Všetko čo vidíte na monitore počítača touto skratkou vyberiete.

Aby ste mohli vybrať celý obsah, ktorý je zobrazení v okne podržte  kláves „Ctrl“ a kliknite na kláves s písmenkom „A“ (Ctrl + A/ Ctrl + a). Hneď ako na písmeno kliknete všetok obsah sa vyberie. Čo s vyznačenými položkami urobíte je už na vás.

Word

Vo Worde ale aj inom textovom dokumente použitím klávesovej skratky Ctrl + A vyberiete celý text, ktorý je v dokumente. Ak má dokument viac stránok vyberiete text zo všetkých stránok.

Excel

V Excely a aj v iných programoch na tabuľky použitím klávesovej skratky Ctrl + A vyberiete všetky políčka v tabuľke. Pokiaľ chcete upraviť údaje len v jednom políčku a použijete na to túto skratku nič sa nestane.

PowerPoint

Ak používate program PowerPoint môžete klávesovú skratku Ctrl + A použiť v rôznych zobrazeniach nasledujúcimi spôsobmi

  • Normálne zobrazenie – zvolíte celý obsah snímky.
  • Radenie snímok – zvolíte všetky snímky.
  • Prezentácia – zmena nástroja pero na kurzor.

Internetový prehliadač

Ak použijete túto klávesovú skratku v internetovom prehliadači vyberie sa všetok obsah zo stránky. Skratka funguje rovnako vo všetkých najpoužívanejších internetových prehliadačoch ako Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox a ďalších.

Klávesovou skratkou Ctrl + A vyberiete celý obsah na stránke. Či už ide o textový editor, tabuľky alebo webovú stránku. Výber bude zahŕňať ako text tak aj obrázky, súbory, … všetko čo sa na stránke nachádza. Pokiaľ chcete vybrať len časť textu alebo konkrétny obrázok vyberte ho radšej pomocou myši.

 

 

/ Prečítané 1 787x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *