Domov » Ďalšie » Tlačidlo Delete

Tlačidlo Delete

Klávesa delete patrí medzi systémové navigačné klávesy, nachádza sa v pravej hornej časti klávesnice. Klávesa sa používa na vymazanie znakov na pozícii kurzora počas písania. Stlačením klávesy Delete odstránite vybranú položku a umstíte ju do koša.

Tlačidlo Delete je súčasťou obľúbené klávesovej skratky CTRL+Alt+Delete. Pre Windows sa stlačením klávesov Ctrl + Alt + Del spustí Zabezpečenie systému Windows, ktoré vám umožní uzamknúť počítač, prepnúť na iného používateľa, odhlásiť sa, spustiť Správcu úloh alebo vypnúť / reštartujte počítač. Vo Windows XP a starších spúšťa klávesová skratka Správca úloh.

Nemýľte si ho ale s klávesou backspace, obidva mažú znaky, ale rozdiel je v tom, že backspace maže znaky na pozícii pred kurzorom. Okrem mazania znakov klávesa delete slúži aj na prihlásenie sa do operačného systému a na niektorých počítačoch a notebookoch, aj na vstup do BIOSu.

Zápis delete na MacBooku

Na MacBooku sa Delete priamo nenachádza, delete môžete napísať tak, že podržíte klávesu Fn a spoločne s ňou stlačíte Backspace.

/ Prečítané 1 844x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *