Domov » Ďalšie » Ako napísat znak Eura €

Ako napísat znak Eura €

Mena Euro sa označuje znakom, ktorý sa na bežnej klávesnici nenachádza. Euro má znak €, ktorý však treba vedieť napísať. Vieme ho napísať rôznymi spôsobmi. Niektoré sú univerzálne a vieme ich použiť v akejkoľvek situácii, niektoré už tak univerzálne nie sú. Všetky typy napísania eura sú primitívne a nie je treba sa báť ho napísať.

Znak € pomocou klávesy ľavý alt a ctrl

  1. Stlačte ľavý Alt a Ctrl (pri medzerníku) a držte ich.
  2. Zatiaľ, čo držíte tieto klávesy, stlačte klávesu E. Týmto napíšete znak Eura, keď stlačíte viackrát klávesu E dôjde k násobeniu zápisu znaku eura.

Zápis pomocou Alt Gr alebo pravého Alt

  1. Napravo pri medzerníku nájdete klávesu ALT Gr (ak ju nemáte dá sa to aj pomocou pravého Altu)
  2. Počas toho, ako držíte klávesu, stlačte klávesu E.

ASCII kód pre €

  1. Stlačte klávesu ľavý Alt (pri medzerníku) a držte ho.

Následne na numerologickej klávesnici vyťukajte 0128. Nutnosťou pre tento zápis je mať numerologickú klávesnicu, ktorá ale na menších laptopoch chýba. Ak ju nemáte nemôžete znak napísať týmto spôsobom.

Znak € v Office Word

Ak potrebujete vložiť znak Eura v programe Office Word, nie je treba poznať klávesovú skratku. Stačí len využiť funkciu vložiť symbol. Nájdete ju v sekcii „Vložiť a v nej sekciu „Symbol“.  Po jej kliknutí sa vám zobrazí prehľad všetkých dostupných symbolov, medzi ktoré patrí aj znak € stačí naň len kliknúť. Znak sa vám už automaticky do súboru napíše.

V znakovej sade Windows-1250 (CP-1250), Unicode a HTML

Windows- 1250= 0x80

UNICODE= U+20AC, pri kódovaní to potom je &#x20AC, respektívne príslušné numerologické vyjadrenie &#8364

HTML= €

Tu ho skopírujte

Pokiaľ sa vám z nejakého dôvodu nedá napísať môžete si ho skopírovať je to triviálny, ale stopercentný spôsob napísania tohto symbola – €. Len si ho myšou označte, súčasne stlačte klávesy Ctrl a C (kopírovať), prejdite do programu, kam ho potrebujete vložiť, kliknite na miesto, kde má byť vložený a stlačte Ctrl a V (vloženie).

 

  zápis znaku: Euro €
běžný zápis:pravý ALT+E
ASCII zápis:U+20AC
UNICODE zápis:U+0128
/ Prečítané 17 639x

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *